Cztery Światy Hugona Yorcka

Zimowiska w Zamku

Zimowiska dla dzieci i młodzieży - wspaniała przygoda w magicznym miejscu

Zimowiska dla dzieci i młodzieży w Czterech Światach Hugona Yorcka? Zacznij magiczną przygodę od udziału w zimowisku. Zamieszkaj w przepięknych pałacach i zamkach. Poczuj niesamowitą atmosferę i poznaj wyjątkowych ludzi. Zimowiska na zamku to świetnia alternatywa dla tych, którzy niekoniecznie uprawiają sporty zimowe oraz dla tych, którzy chcą jeden tydzień ferii spędzić na nartach lub desce, a kolejne siedem dni przeżyć w zamkowej atmosferze z dala od miasta, w gronie przyjaciół zakręconych na punkcie dobrej zabawy w klimacie fantasy. Odwiedź topowe zamki już tej zimy! Zamek Moszna, Czocha, Zamek w Krasiczynie czy Baranowie Sandomierskim. A może wolisz tropicielską przygodę w Zamku Kliczków?

Zimowiska na zamku – atrakcje, nauka i świetna zabawa

Zimowe atrakcje na zamku? To nie tylko sanki i bitwy na śnieżki w zamkowej scenerii. Ferie zimowe w zamku to nieskończona pula warsztatów i imprez – bez względu na warunki atmosferyczne. Jeśli pada śnieg, wychodzimy na zamkowe błonia, by korzystać z zimy w pełni. Ale jeśli śniegu brak, a tak to w Polsce bywa, zamkowe komnaty są dla nas jak dom. Tutaj, w blasku świec i często przy zamkowym kominku, rozgrywamy turnieje, gry, bawimy się w gronie najlepszych kolegów! Zimowiska dla dzieci w zamku czy pałacu, to często spełnienie marzeń, by zostać czarodziejem, zwiadowcą, a może odkrywcą sekretu zamkowej krypty. Zimowe obozy dla dzieci i młodzieży w pałacu czy zamku gwarantują niezapomniane wrażenia, a przede wszystkim nie „wieją nudą”. Każdej zimy czekają na Was nowe warsztaty oraz ciekawy epizod fabularny do rozegrania.

Ferie zimowe w zamku – ciekawe zajęcia dla młodzieży

Zamek na ferie zimowe to zawsze dobry wybór dla młodzieży, gdyż można z powodzeniem traktować przygodę w zamku jako zimowy obóz. Uczniowie starszych klas szkół podstawowych i oczywiście szkół średnich najchętniej wybierają programy zaawansowane, np. Tropiciele czy Czarodzieje Master oraz klimat detektywistyczny, czyli bardzo popularny wśród młodzieży Świat Sanguinów. Zimowiska dla młodzieży to również dobra okazja do nawiązania nowych znajomości z młodzieżą z całej Polski, zwłaszcza że aktywny wypoczynek zimą na zamku obfituje w wiele warsztatów i imprez ukierunkowanych na integrację i rozwiązywanie zadań, questów „razem, na żywo” z rówieśnikami. Dlatego – jeśli nie masz koncepcji na ferie zimowe – koniecznie wybierz zamek na zimowisko!

Jesteś gotowy na przygodę?

Świat Czarodziejów – topowy program dla fanów Harry’ego Pottera!

Co wyróżnia

Nasze zimowiska w Zamku?

Wyjątkowe programy

Zimowiska w pałacu czy zimowiska w zamku to wyjątkowe programy dla tych, którzy lubią dobrą zabawę w klimacie fantasy. Świat Czarodziejów dla fanów Harry’ego Pottera czy Świat Tropicieli dla miłośników Zwiadowców, Władcy Pierścieni, Araluenu i Panem. Ale to nie wszystko! Aktywny wypoczynek zimą na zamku można przeżyć również w klimacie Gwiezdnych Wojen i nowoczesnych technologii oraz – naszej topowej atmosferze, czyli tajemniczym i pełnym niespodziewanych zdarzeń Świecie Sanguinów – dla fanów rodziny Addamsów i Sherlocka Holmesa.

Komfort i bezpieczeństwo

Wybierając zimowisko w zamku, otrzymują Państwo możliwość mieszkania w najpiękniejszych polskich zamkach, pałacach lub w komfortowych warunkach hoteli znajdujących się na terenie kompleksów zamkowych. Bardzo dobre warunki zakwaterowania i świetnie wyżywienie, czyli posiłki serwowane z zamkowych czy pałacowych kuchni. A dodatkowo bezpieczeństwo wynikające z całodobowej ochrony i recepcji. Nad całością organizacji czuwa doświadczony kierownik oraz współpracująca z nami od lat kadra wychowawców.

Więcej możliwości

Mieszkanie w zamku / pałacu daje więcej możliwości organizacji zajęć i imprez. Dlatego z powodzeniem prowadzimy legendarne zimowiska dla fanów Harry’ego, dla fanów fantastycznych światów Tolkiena, Kinga czy Flanafana. Bogaty wachlarz zajęć realizowany jest w dostojnych zamkowych salach, które inni zwiedzający mogą jedynie zobaczyć. Rekwizyty, artefakty, nagłośnienie, stroje, oświetlenie – te elementy dodają niepowtarzalnej atmosfery. A jeśli pogoda dopisuje, korzystamy z wielkich parków, pełnych ścieżek, zakamarków, a czasem również urokliwych wysepek.

Obszerna fotorelacja

Wiemy, jak bardzo rodzice są ciekawi, co dzieje się na zimowisku w zamku. Uczestnicy nie mogą korzystać z telefonów komórkowych poza swoimi pokojami w wyznaczonych godzinach lub wcale, jeśli tak zdecydują rodzice, dlatego wśród naszej kadry zawsze znajdzie się wychowawca z aparatem. Zdjęcia publikowane są niemal codziennie. Jest to nie tylko doskonała pamiątka, ale również możliwość zajrzenia, co dzieje się za magicznym portalem do jednego z Czterech Światów. Po zimowiskach zdjęcia te, w optymalnej rozdzielczości, możliwe są do ściągnięcia, a potem wydruku, by wylądować w rodzinnym albumie.

Zimowiska w Zamku

Dołącz do zimowej przygody

Brakujące ogniwo

Najczęściej Zadawane Pytania

 • Czy zimowiska w zamku są dla wszystkich?
  Aby wybrać się na zimowisko do zamku lub zimowisko do pałacu, wystarczy spełnić jeden warunek: mieć co najmniej lat 7 i najlepiej nie mieć jeszcze 18! Ponoć to w tym wieku nasza wyobraźnia jest jeszcze niczym nieokiełznana. A to jest gwarancją wspaniałej zimowej przygody! Zatem zachęcamy do rzucenia okiem na zimowe programy wypoczynku i wybranie najlepszej opcji! Koniecznie skorzystaj z generatora przygody – wskaż zamek, który Cię najbardziej interesuje oraz termin, a generator podpowie Ci, w jakiej zamkowej przygodzie możesz wziąć udział.
 • W jakiej części Polski znajdują się zamki i pałace?
  Zimowiska w zamku rozgrywają się w kilku lokalizacjach w całej Polsce. Na wschodzie, w woj. podkarpackim, są to Zamek w Krasiczynie oraz Zamek w Barnowie Sandomierskim. Dalej w południowej Polsce – Zamek Moszna (woj. opolskie) i idąc na zachód: Zamek w Kliczkowie oraz Zamek Czocha, oba położone na Dolnym Śląsku. Wielkopolska – Pałac Witaszyce. A Zamek Golubski z kolei to woj. kujawsko-pomorskie. Jest zatem w czym wybierać. Na szczęście Organizator świadczy usługę transportową do każdej lokalizacji z największych polskich miast: Warszawy, Szczecina, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Katowic itd. Wszystkie szczegóły znajdują się w ofercie handlowej odpowiedniej dla programu.
 • Który zamek wybrać na pierwsze ferie tematyczne?
  Zamki i pałace w Czterech Światach HY należą do najbardziej znanych i najpiękniejszych polskich zabytków. Każdy z nich jest inny i każdy wyjątkowy. Jest ich na tyle dużo w ofercie tematycznych ferii, że co roku można zwiedzić inny zamek, zamieszkać w nim i poznać jego najbliższą okolicę oraz atrakcje turystyczne wokół. Niemniej, na pierwszy wyjazd proponujemy udział w programie Księżniczki i Rycerze lub bardzo popularnym Świecie Czarodziejów. Tematy te realizowane są w mniejszych grupach zabawowych, zajęcia w podziale na grupy wiekowe dostosowane są do możliwości najmłodszych. Przed pierwszym wyjazdem polecamy zapoznać się z Poradnikiem dla Rodziców oraz ofertami i innymi dokumentami dostępnymi w zakładce Strefa Rodzica.
 • Kiedy rezerwować miejsce na obóz zimowy w zamku?
  Zimowa oferta ferii w pałacu czy zamku dostępna jest już od drugiej połowy września roku poprzedniego, czyli jeśli chcemy z korzystać z oferty Zima 2024, miejsca rezerwować można już od września 2023 r. Rezerwacja ma kilka etapów, ale najważniejsze dla Państwa jest to, że specjaliści z biura obsługi klienta są dostępni dla Was i chętnie pomogą zarówno w wyborze oferty zimowej, jak później w procedurze rekrutacji. Czy jest jakaś opłata za rezerwację? Sama rezerwacja nie wiąże się z opłatą. Zaliczkę w wysokości 400,00 zł wpłaca się po zapoznaniu się i podpisaniu umowy o udział w imprezie turystycznej. Czyli można na spokojnie zapoznać się z pełną ofertą i wszystkimi dokumentami.
 • Jaki jest koszt i ile trwają ferie w zamku?
  Ferie w zamku organizowane są dla uczniów szkół podstawowych i średnich ze wszystkich województw. Zaczynamy w połowie stycznia i kończymy pod koniec lutego, czyli przed nami sześć tygodni zamkowego szaleństwa. Zimowe turnusy trwają siedem dni – od niedzieli do soboty. Przyjeżdżamy w niedzielę i naszym pierwszym posiłkiem jest obiad, a wyjeżdżamy niemal po tygodniu, bo w sobotę po śniadaniu. Jest zatem mnóstwo czasu na zabawę, integrację i nawiązywanie nowych znajomości z całej Polski. Cena zimowiska w zamku rozpoczyna się już od 1800,00 zł. Jest ona uzależniona od lokalizacji, jaką Państwo wybiorą oraz od programu. W cenie oczywiście zakwaterowanie, wyżywienie, specjalna odzież, koszulka, pamiętnik podróżnika, herb, długopis i wiele innych. Wszystko szczegółowo opisane jest w ofercie odpowiedniej dla programu, która dostępna jest w Strefie Rodzica.
 • Zimowe wakacje dla dzieci i młodzieży. Czy warto skorzystać?
  Na pewno warto przynajmniej rozważyć udział w zimowisku. Ferie zimowe to niby zaledwie dwa tygodnie przerwy od nauki szkolnej, ale dla niektórych to aż dwa tygodnie. Natomiast pomijając nawet sam czas trwania ferii, to zimowisko w Czterech Światach z pewnością dostarczy tyle aktywności, znajomości, działań, że z doświadczenia wiemy, dzieci i młodzież naprawdę psychicznie odpoczywa od szkoły. W zimowym wypoczynku od codzienności pomaga również brak telefonów komórkowych na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu, dzieci i młodzież integrują się z nowo poznanymi ludźmi z całej Polski, a wymiana zdań, tematów i doświadczeń skutecznie oddala problemy ze szkoły czy podwórka. To jedno. A drugie: zimowiska w zamku czy pałacu to niejednokrotnie ćwiczenia przed dłuższym wyjazdem już na wakacje. Tutaj siedem dni, sześć nocy z dala od domu, z dala od mamy, taty, rodziny i ogólnie tego, co dziecku znajome i bliskie, mija szybko. Optymalna liczba opiekunów wspomaga szybką aklimatyzację. I tyle. Zatem na pewno warto rozważyć. I jeśli rzeczywiście mamy alternatywę dla siedzenia w domu przed kompem czy telefonem, to skorzystajmy z niej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełna ofertą Zima 2024 i do kontaktu z nami.