Cztery Światy Hugona Yorcka

Kolonie 2024

Wyjątkowe kolonie 2024 w pałacach i zamkach

Szeroka oferta letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, stworzona przez zespół Hugona Yorcka. Kolonie 2024 trafią do każdego, kto chce przeżyć niezapomniane wakacje w magicznym zamku czy pałacu pełnym tajemniczych zakamarków. A jakie zamki i pałace znajdują się w Hugoversum, czyli wyjątkowej krainie Czterech Światów? Rywalizujące o tytuł polskiego Hogwartu Zamek Czocha i Zamek Moszna. Bajkowe, a jednocześnie tajemnicze zamki Podkarpacia, czyli Zamek w Krasiczynie i Zamek w Baranowie Sandomierskim. Znajdujący się w sercu Dolnośląskich Borów, Zamek Kliczków. Uwaga! Tutaj możesz zamieszkać zarówno w samym zamku, jak i w tropicielskiej sielance, czyli Folwarku Książęcym. Dodatkowo: Zamek w Pułtusku na Mazowszu, Zamek w Nidzicy na Mazurach, a w kujawsko-pomorskim – Zamek Golubski. Ofertę uzupełniają pałace, które na czas wakacji mamy tylko dla siebie, czyli Pałac w Rybokartach, Pałac w Racocie i Pałac Umysłu w Witaszycach. Kolonie 2024 w Czterech Światach to aż dwanaście lokalizacji do wyboru i czternaście różnych programów. Jakich? Sprawdźcie sami!

Topowe programy Czterech Światów już dostępne!

Tego lata otwieramy portale do Czterech Światów, czyli Magicznego Świata Czarodziejów dla fanów fantasy, szczególnie Harry’ego Pottera; Tajemniczego Świata Tropicieli – z myślą o wszystkich, którzy wybierają aktywne zajęcia z łukiem i mieczem; Kosmiczny Świat Rekrutów dla spragnionych wrażeń z nowoczesną technologią oraz zaciekłą walką o surowce w pałacowym parku oraz Intrygujący Świat Sanguinów, czyli program z dreszczykiem emocji dla młodzieży, która uwielbia detektywistyczne seriale, intrygi i nocne eskapady. Dodatkowo każdy z bazowych programów ma swój odpowiednik dla młodzieży, mowa tutaj o turnusach masterskich, czyli zaawansowanych warsztatach i imprezach z dreszczykiem emocji, dla których lepszą nawą byłoby fabularyzowane obozy młodzieżowe.

Kolonie 2024 – programy specjalne!

Kolonie 2024 to również moc programów specjalnych, a wśród nich m.in.: Świat Czarodziejów po Angielsku, czyli najlepsza zabawa dla fanów Harry’ego Pottera z ćwiczeniem znajomości języka angielskiego, gdyż cały program prowadzony jest właśnie w języku angielskim. Na Czarodziejów po Angielsku zapraszamy również wszystkich, dla których to polski jest językiem obcym, a w angielskim czują się świetnie. Dodatkowo programy zaawansowane dla młodzieży, która już trochę Czterech Światów zwiedziała, czyli Master Czterech Światów w Racocie i Zamku Kliczków, Asy Czterech Światów oraz Starcie Tytanów. Nie zapominamy również o fanach Baśnioboru czy mitycznych, latających stworzeń, tak, tak, mowa tu o smokach. Kolejna edycja Smoczej Straży nie tylko w Zamku w Nidzicy, ale również – po raz pierwszy – w Pałacu w Rybokartach.

Jesteś gotowy na przygodę?

Świat Czarodziejów – topowy program dla fanów Harry’ego Pottera!

Co wyróżnia

Nasze kolonie 2024?

Atmosfera…

Magii i dostojności w historycznym i legendarnym osadzeniu! Miejsca organizacji wypoczynku, czyli wspaniałe zamki i pałace, budują już od pierwszego wrażenia niezwykłą atmosferę kolonii i obozów. Reprezentacyjne sale, halle, ukryte pomieszczenia pozwalają poczuć się uczestnikom jak w bajce, wzmacniając poczucie wartości i niezwykłości każdego z nich.

Zabawa…

i niezauważalna nauka, przydatna w szkole i życiu codziennym. Odjazdowe zajęcia przygotowane z pasją i starannością, pełne przydatnej wiedzy i umiejętności oraz świetnie przygotowane imprezy umożliwiają dobrą zabawę. Wspomagamy dzieci w kreowaniu, wzmacnianiu i eksponowaniu ich umiejętności, pasji, wiedzy i również wspomagamy w ich rozwoju poza turnusami – z sukcesem!

Sport

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w rozwoju dziecka. Dlatego codziennie zaplanowane są zajęcia ruchowe w takiej oprawie, że nasi uczestnicy nie zauważają tego, że poprawiają zdrowie i kondycję. Opracowujemy specjalne gry terenowe i strategiczne, a także klasyczne zawody w zabawnym wydaniu, zawsze dopasowanym do miejsca, w którym Państwa dzieci wypoczywają.

Bezpieczeństwo

Stale czuwamy nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży oraz zapewniamy komfort przebywania z dala od domu. Dodatkowo nasze lokalizacje są ogrodzone i posiadają całodobową ochronę. Zamkowe i pałacowe kuchnie przygotowują odpowiednio zbilansowane posiłki. Śniadania i kolacje podawane są w formie szwedzkiego stołu, zawsze pojawia się również coś na ciepło.

Współpraca i rozwój osobisty

Stawiamy na rozwój najważniejszych umiejętności społecznych, do których niewątpliwie należy kooperacja. Stąd dzieci i młodzież często wykonują misje wielozadaniowe wspólnie, dzięki czemu każdy może zająć nie tylko odpowiednią dla siebie rolę w grupie, ale nauczyć się odpowiedzialnego współpracowania i pozwolić na poleganie na innych towarzyszy zabaw.

Wyobraźnia

Nic tak nie pobudza wyobraźni jak spacery po tajemniczych i historycznych miejscach, odkrywanie tego, co dla innych ukryte, oczekiwanie na nieznane… Każdy wypoczynek realizowany jest na podstawie unikalnego scenariusza, uwzględniającego mityczne stwory, wielkich bohaterów i tajemniczą fabułę. Pozwalamy przy tym na dozę inwencji i improwizacji, co cieszy najbardziej dzieci o artystycznych duszach.

Historia

Korzystając z często niepowtarzalnej możliwości zamieszkania w zamku, twierdzy czy pałacu, staramy się w sposób lekki i przyjazny, niejako mimochodem wprowadzać ciekawe elementy opisujące historię danego miejsca, rodów tam mieszkających oraz związanych z tymi miejscami legend. Wielokrotnie zdobywana wiedza wspomaga dzieci w szkole w najbardziej nieoczekiwanych momentach.

Edukacja i opieka

W zajęcia i imprezy są wkomponowane elementy z każdego w istocie działu nauki szkolnej, według specyfiki miejsca, rozwijające umiejętności czytania ze zrozumieniem, pisania, ekonomii czy fizyki, a nawet gotowania. Starannie dobieramy kadrę kierowniczą—są to osoby doświadczone. Wychowawcy to ludzie pełni energii, zaangażowania i pasji. Nad każdym turnusem czuwa lekarz na wezwanie.

Przyjaźnie

Konstrukcja zajęć w grupach wiekowych czy w grupach zadaniowych umożliwia poznanie osób, które mają podobne zainteresowania i pasje, podobny światopogląd, co pozytywnie wpływa na zawieranie znajomości i przyjaźni, które trwają i rozwijają się w świecie pozawakacyjnym. Dobre relacje pomiędzy uczestnikami są wizytówką naszych kolonii tematycznych.

Kolonie 2024

Dołącz do letniej przygody

Brakujące ogniwo

Najczęściej Zadawane Pytania

 • Kolonie 2024 w Czterech Światach od jakiego wieku?
  Na kolonie do Czterech Światów przyjmujemy dzieci już w wieku 7 lat. Oczywiście wtedy, gdy są samodzielne i wytrzymają bez rodziców, dziadków, rodzeństwa i innych bliskich przez 7 dni – na turnusach juniorskich lub przez 11 w czasie pełnego wypoczynku. Wiek najmłodszego uczestnika uzależniony jest również od wyboru świata lub programu. Najmłodsi przyjmowani są do Świata Czarodziejów na program Smocza Straż. Nieco starsi do Świata Tropicieli, potem Rekrutów, a najstarszych zapraszamy do Świata Sanguinów.
 • Kolonie 2024 – kiedy rezerwować miejsce?
  Aby mieć możliwość wybory najdogodniejszego dla siebie terminu oraz wymarzonej lokalizacji, rezerwacji najlepiej dokonywać w okresie październik, listopad roku poprzedniego. W późniejszym terminie może okazać się, że będą Państwo oczekiwać na listach rezerwowych. Sama rezerwacja wiąże się z opłatą jedynie 400,00 zł, pozostałą płatność dokonuje się na trzydzieści dni przed datą rozpoczęcia imprezy.
 • Jak wygląda procedura rezerwacji?
  Najprostszą metodą jest rezerwacja internetowa. Najlepiej skorzystać z Generatora Przygody, czyli zakładki rezerwuj, wybrać program, lokalizację i termin. Następnie klikając w nazwę programu, otworzy się oferta skrócona danego wyjazdu i po prawej – pierwszy krok do uzupełnienia wymaganych pól rezerwacji. Po jej zakończeniu i przesłaniu danych, w ciągu dwóch dni roboczych skontaktuje się z Państwem specjalista z Biura Obsługi Klienta, potwierdzi rezerwację i poinstruuje, co dalej należy robić. Można również dokonać rezerwacji telefonicznej, dzwoniąc pod numer +48 504 540 004, od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 17.00.
 • Ile stracę, jeśli zrezygnuję?
  Zdajemy sobie sprawę, że tak wczesna rezerwacja miejsca na kolonie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem, że Państwa plany wakacyjne mogą ulec zmianie. Dlatego Hugo Yorck pobiera zaliczkę w wysokości 400,00 zł, a nie np. 30% ceny, jak zdarza się w świecie turystycznym. Wszelkie szczegóły dotyczące potrąceń z tej zaliczki znajdą Państwo w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa. Niemniej podkreślić należy, iż Organizator do każdej rezygnacji podchodzi indywidualnie i może zaproponować różne rozwiązania w zależności od okoliczności.