Zamek Czocha

Zamek Czocha dumnie wznosi się na skale, otoczony z trzech stron wodą. Niedostępny dla nieproszonych gości, gdyż wejść można wyłącznie przez jedną bramę, strzeżoną przez całą dobę. Zabytkowe komnaty i sale pozostają wieczorami do dyspozycji uczestników. Tajemne przejścia, krużganki i dziedzińce skrywają jeszcze niejedną tajemnicę.

Kto zaszedł w swej podróży do Marchii Skalistych Wzgórz – krainy pełnej średniowiecznych twierdz i warowni – nie może pominąć jej stolicy: Zamku Czocha. Kolonie i zimowiska w Zamku Czocha to prawdziwa gratka dla miłośników przygód Harry’ego Pottera i innych bohaterów fantasy! Ten imponujący zamek zbudowany jest na skałach i kryje wiele sekretów. To właśnie te sekrety i zagadki sprawiły, że zwany jest też Twierdzą Szyfrów. Gdy próba rozwikłania zagadki Szyfrującej Maszyny zmęczy Twój umysł, odetchnij czystym powietrzem napływającym znad jeziora… Lub sprawdź, dokąd wiodą tajemne przejścia.

Montecolle, Imperia Ducha Gór

 • Lokalizacja

  Dolny Śląsk, powiat Lubański

 • Programy

  Świat Czarodziejów

 • Programy Specjalne

  Czarodzieje Master, Chill and Bounce

 • Grupy Wiekowe

  7-9, 10-11, 12-14, pow. 15 lat

 • Cena Zima

  od 2090 zł

 • Cena Lato

  od 3090 zł

Otoczenie Zamku Czocha

Wypoczynek odbywa się w przepięknej okolicy tuż nad Jeziorem Leśnieńskim i rzeką Kwisą. W słoneczną pogodę dostrzec można niejeden górski szczyt. A nocą obserwować można tysiące gwiazd, których światło nie zakłócają żadne miejskie lampy. Teren i krajobraz sprzyjają rozgrywaniu epickich gier terenowych i fabularnych.

Pokoje i łazienki

Pokoje położone są w głównym budynku Zamku Czocha, z wejściem od frontu lub z wejściem ze strony zamkowych dziedzińców (tzw. kasztelanie). Jako że Zamek nie jest standaryzowanym hotelem – pokoje są różnej wielkości (2-6 osobowe) i różnej jasności. Niestety 700 lat temu budowniczy zamku nie przewidzieli miejsca dla windy. Łazienki znajdują się najczęściej poza pokojami, ale na szczęście na jedna łazienkę przypadają maksymalnie dwa pokoje. Komnaty zamkowe położone w kasztelanii mają własna łazienkę lub węzeł sanitarny przyporządkowany jest tylko do jednego pokoju.

Wyżywienie i diety

Posiłki, tj. śniadania, obiady i kolacje, przygotowuje zamkowa kuchnia, a serwowane są najczęściej w marmurowej sali. Uwaga! Organizator przyjmuje również uczestników na diecie wegańskiej i wegetariańskiej oraz wymagających diet specjalnych (bezglutenowej, bezlaktozowej, innych). Szczegóły należy sprawdzić w ofercie.

Zamek w oczach dzieci i młodzieży!

Uczestnicy przybywający do Zamku Czocha nie tylko śpią w zamkowych komnatach. Posiłki serwowane są w sali marmurowej, a w czasie warsztatów i imprez korzystamy z sali rycerskiej, salonu Anny Marii, komnaty książęcej, zamkowych lochów oraz fosy, biblioteki i wieży. Wieczorami, gdy tradycyjny ruch turystyczny się zakończy, często mamy do dyspozycji większość zamkowych pomieszczeń, w tym oczywiście legendarne sekretne przejścia!

Polecane turnusy

  Wszystkie turnusy

  Sala w Czosze