Zamek Giżycki

W kompleksie parkowo-zamkowym znajduje się zarówno sam zamek, jak i nowsze zabudowania pełniące funkcję hotelu, tzw. hotel zameczek**. To właśnie tutaj mieszkają uczestnicy kolonii i zimowisk. Niemniej większość zajęć i imprez odbywa się w murach dawnego zamku krzyżackiego. Również wszystkie posiłki spożywa się w zamkowych salach.

Stolica Księstwa Marznącego Ognia kryje w sobie nieskończone tajemnice i zagadki. Otaczają go przejrzyste jeziora i odświeżająca atmosfera natury, zaś podziemia skrywają niezgłębione przejścia, korytarze… oraz pełne drogocennych łupów Skarbce Czarowników Północy. Flotylle tych nieustraszonych korsarzy grabiły statki i okręty przez wieki. To właśnie do Zamku Giżyckiego przybywają największe gwiazdy Świata Czarodziejów, ponoć swego czasu był to ulubiony kurort głów największych czarodziejskich rodów. Kolonie w Zamku Giżyckim są zatem obowiązkowym etapem każdego szanującego się fana znanych czarodziejów.

Ossonéro, Księstwo Marznącego Ognia

 • Lokalizacja

  Warmińsko-Mazurskie, powiat Giżycki

 • Programy

  Świat Czarodziejów

 • Programy Specjalne

  Czarodzieje po Angielsku

 • Grupy Wiekowe

  7-9, 10-13, 14-15, pow. 15 lat

 • Cena Zima

  ---

 • Cena Lato

  ---

Otoczenie Zamku Giżyckiego

Wypoczynek odbywa się w mazurskiej miejscowości Giżycko, tuż nad Jeziorem Niegocin w województwie warmińsko-mazurskim. Sam zamek otoczony jest kilkuhektarowym parkiem, gdzie znajdują się tereny rekreacyjne dla młodzieży. Dodatkowo często wychodzimy do portu i zwiedzamy giżycką promenadę. Teren zamku jest całkowicie ogrodzony i strzeżony przez całą dobę.

Pokoje i łazienki

Pokoje położone są w Hotelu Zamek** i na czas kolonii dostosowywane są do przyjęcia większej liczby gości. Każdy pokój lub studio posiada własną łazienkę. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie trzeba wspinać się wysoko po schodach, gdyż pokoje znajdują się maksymalnie na parterze. W naszej części hotelowej znajduje się również wspaniała sala z antresolą.

Wyżywienie i diety

Posiłki, tj. śniadania, obiady i kolacje, przygotowuje zamkowa kuchnia, a serwowane są w stylizowanych salach w głównej bryle zamkowej. Jak to wygląda? Śniadania i kolacje mają formę szwedzkiego stołu, obiad składa się zawsze z dwóch dań oraz deseru w postaci owocu lub słodkości. Uwaga! Organizator przyjmuje również uczestników na diecie wegańskiej i wegetariańskiej oraz wymagających dietach specjalnych (bezglutenowej, bezlaktozowej, innych). Szczegóły należy sprawdzić w ofercie.

Zamek Giżycki w oczach dzieci i młodzieży!

Najlepsze w Giżycku jest to, że wszystkie pokoje znajdują się na jednym, długim korytarzu. To z pewnością przyśpiesza aklimatyzację i sprzyja nawiązywaniu znajomości i przyjaźni. Dodatkowo cennym atutem jest bliskość Jeziora, nad którym można pospacerować i puszczać latawce! Czarodzieje, pod czujnym okiem opiekunów, mogą korzystać m.in. z dziedzińca zamkowego, podziemnych sal konferencyjnych, oranżerii oraz z dużego, zielonego terenu wokół zamku.

Polecane turnusy

  Wszystkie turnusy

  Sala w Giżycku

  Wybierz ofertę i zamieszkaj w tym zamku!