Cztery Światy Hugona Yorcka

Zimowiska Tematyczne

Zimowiska tematyczne – wybierz idealne miejsce na ferie zimowe!

Zimowiska tematyczne są doskonałą formą spędzenia ferii zimowych, nie tylko gdy nie ma śniegu, ale również gdy jest go pod dostatkiem! Zimowe obozy tematyczne dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat organizujemy w pałacach i zamkach niemal w całej Polsce. Dlaczego warto wybrać się na zimową przygodę właśnie na tematyczne ferie? Bo najlepsza zabawa jest wtedy, gdy bawimy się w „coś” lub „kogoś”. U nas możesz zostać czarodziejem, tropicielem czy zwiadowcą. Aktywne zimowiska to także spełnienie marzeń dla fanów Wednesday Addams i Sherlocka Holmesa. Na zimę 2024 zaplanowano wszystkie tematy z oferty Hugona Yorcka: Świat Czarodziejów w Zamku Moszna i Zamku Czocha, Świat Tropicieli w Zamku Kliczków, Świat Rekrutów w Pałacu Witaszyce i wreszcie Sanguini w Zamku w Krasiczynie. A do tego atrakcje specjalne i nowości. Koniecznie zapoznaj się z pełną ofertą. Zimowe wakacje z animacjami czekają!

Zimowiska tematyczne – kreatywna zabawa w baśniowej scenerii

Wznoszenie śnieżnych budowli, bitwy na śnieżki, zimowe gry plebejskie tuż pod murami zamków i pałaców to istne zimowe szaleństwo. Futrzane i wełniane czapy, grube rękawice i wysokie buty są świetnym dodatkiem do zimowego ekwipunku, by zabawa była jak najlepsza. Właśnie dlatego zachęcamy do opuszczenia rodzinnych domów i udanie się na tygodniową wyprawę do jednej z naszych przepięknych lokalizacji, by dowiedzieć się czegoś niezwykłego, poznać ludzi i choć na chwilę zapomnieć o tym wszystkim, czym zajmujemy się na co dzień. Zajęcia na zimowisku często odbywają się w baśniowej scenerii u podnóża tajemniczych twierdz i warowni, pałaców i zamków. Niemniej, korzystamy również z zamkowych sal i pomieszczeń. Warsztaty ze starożytnych run, szyfrów, krystalografii czy imprezy fabularne w sali rycerskiej tudzież dworskiej – to robi wrażenie i daje niezapomniane przeżycia.

Zimowe obozy tematyczne – magiczna atmosfera w prawdziwym zamku!

Zimowiska z pomysłem dla fanów literatury i filmu fantasy – oto nasze tematyczne ferie zimowe. Pomysłów nie brakuje naszym Arcymistrzom (wychowawcom), by zapewnić zimowe atrakcje dla dzieci, a Hugo Yorck dostarcza wszelkie artefakty, stroje, rekwizyty na ich realizacje. A spełnianie najlepszych pomysłów i marzeń w prawdziwym zamku daje naprawdę moc wrażeń. Zimowe atrakcje to nie tylko maskowy bal w największej zamkowej sali – choć jest jedną z najbardziej oczekiwanych zimowych imprez, to również zimowa walka o totemy, epickie gry fabularyzowane oraz warsztaty wypełniające dni i wieczory. Zimowe warsztaty dla dzieci i młodzieży obfitują w integrację i zachęcanie do wspólnego, razem „na żywo” – bez obecności telefonów komórkowych – działania, rozwiązywania zagadek, questów i tajemniczych misji. To właśnie dzięki wspólnej zabawie, dobrej komunikacji i najlepszej opiece mówi się, że w Czterech Światach panuje iście magiczna atmosfera.

Jesteś gotowy na przygodę?

Świat Czarodziejów – topowy program dla fanów Harry’ego Pottera!

Co wyróżnia

Nasze zimowiska tematyczne?

Mieszkamy w zamkach i pałacach!

Zimowe obozy tematyczne w pałacach i zamkach. To właśnie mieszkanie w tak wspaniałych budynkach wyróżnia nasze zimowiska. Jeśli chcesz zamieszkać w Zamku Moszna – nazywanym polskim Disneylandem czy w Zamku Czocha – prawdziwej twierdzy szyfrów, to koniecznie spędź zimowe kolonie tematyczne właśnie u nas. Takie topowe zamki tylko w Czterech Światach. A do tego: Pałac Umysłu w Witaszycach, Zamek Kliczków, Zamek w Baranowie Sandomierskim i Zamek w Krasiczynie. Każda budowla jest inna. Ale w każdej działamy z pasją, by mieszkańcy Czterech Światów wrócili do swych domów z głową pełną radosnych wspomnień.

Świetna tematyka!

Zimowe obozy tematyczne w klimacie tropicieli i zwiadowców to górskie wyprawy, tropienie zwierząt, strzelanie z łuku w zimowej aurze – zimowiska dla fanów Zwiadowców, Drużyny czy Tolkiena. Dzieci i młodzież poszukują również artefaktów, odnajdują skarby, poznają bohaterów legend i baśni – wszystko to osadzone w klimacie ulubionych książek i filmów fantasy. Dla odważnych proponujemy nocne eskapady z latarniami, których blask rewelacyjnie odbija się w bieli śniegu, dodając uroku i tajemnicy.

Zimowiska Star Wars?

Zimowiska z przygodą rozgrywaną na jednej z planet w uniwersum Star Wars to niezwykła frajda nie tylko dla fanów Gwiezdnych Wojen, ale także dla innych miłośników kosmicznych technologii. Obserwacja wrogich postaci zza zaśnieżonych murów lub śnieżnych fortyfikacji, peleryny kamuflujące naszą obecność, nauka fechtowania mieczem oraz zabawa na śniegu w towarzystwie Stormtrooperów! A wieczorem, gdy światło księżyca odbija się od bieli zaśnieżonych drzew, łąk i alejek, zapraszamy odważnych rekrutów do odkrywania zakamarków zimowej planety.

Zostań czarodziejem!

Jak zostać czarodziejem? Dołącz do magicznego Świata Czarodziejów, jednego z wiodących tematów na zimowiskach. Na tematycznym zimowisku dla dzieci otrzymasz czarodziejską pelerynę, różdżkę wraz z esencją rdzenia i wiele innych artefaktów, które każdy prawdziwy czarodziej powinien posiadać. Zimowiska tematyczne dla fanów Harry’ego każdego roku przyciągają setki adeptów Szkoły Magii. Uczty w zamkowych salach, zajęcia z dziwnych roślin i grzybów, starożytnych Run, ale też zimowy bal maskowy tuż przed rozegraniem trzeciego zadania Turnieju. A wszystko w zamku lub pałacu!

Wielogwiazdkowa jakość.

Doskonałe warunki zakwaterowania – komnaty zamkowe i pałacowe; stylizowane sale, przestrzenie i hole – idealne do tematycznych zajęć; zamkowa / pałacowa kuchnia serwuje pyszne posiłki: śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje. Bezpieczeństwo zapewniane przez całodobową recepcję i ochronę oraz świetnie wyszkoloną kadrę wychowawczą oraz mądrych kierowników, z którymi pracujemy od lat. A do tego mnóstwo sprzętu, artefaktów, materiałów plastycznych i innych rekwizytów, by dzieci i młodzież byli zadowoleni i uśmiechnięci.

Zimowiska Tematyczne

Dołącz do zimowej przygody

Brakujące ogniwo

Najczęściej Zadawane Pytania

 • Zimowiska tematyczne – od jakiego wieku?
  Na zimowe kolonie tematyczne 2024 zapraszamy dzieci i młodzież już od 8 roku życia. Natomiast górną granicą jest zazwyczaj 18 lat, choć zdarza się, że nawet młodzież 19-letnia wyjeżdża z nami do swojego ulubionego tematu. Warto podkreślić, iż dziecko powinno być samodzielne i nie mające problemów zgłaszania swojemu wychowawcy wszelkich niepokojących sytuacji. Duża rozpiętość wiekowa w czasie tematycznych ferii umożliwia podział na niewielkie grupy wiekowe oraz współpracę ze stałą kadrą wychowawczą i kierowniczą, dzięki czemu jakość pracy z uczestnikami stoi na bardzo wysokim poziomie.
 • Jaki temat wybrać na pierwsze zimowiska dziecka?
  Zimowisko jest często wybierane przez rodziców, jako pierwszy wyjazd dziecko poza rodzinne środowisko, dlatego że wyjazdy są krótsze niż wyjazdy na kolonie. Zimowe obozy tematyczne trwają siedem dni, zawsze rozpoczynają się obiadem w niedzielę, a kończą śniadaniem w sobotę. Temat „Na dworze księcia Bruno. Księżniczki i Rycerze” jest najchętniej wybierany na pierwsze zimowisko dziecka, gdyż jego program, zajęcia i imprezy skupione są wokół znanych bajek i baśni, dzięki czemu dziecko czuje się bardziej komfortowo. Dużą popularnością cieszy się również Świat Czarodziejów dla fanów Harry’ego Pottera. Starsze dzieci wybierają tajemniczy świat tropicieli, zabawę w rekrutów kosmicznej Akademii Arcymistrzów, zagadkowy Świat Sanguinów. Zimą organizujemy również ferie tematyczne pt.: „Sekret zamkowej krypty” oraz „Smocza Straż”. By wybrać najlepszy program, warto zapoznać się z naszą pełną ofertą na stronie internetowej.
 • Czy w programie znajdują się wycieczki i wyjścia poza zamek/pałac?
  Zimowe wyjazdy dla dzieci i młodzieży do Hugoversum, czyli Czterech Światów są wypełnione warsztatami i imprezami. Zajęcia zaczynamy już około 10:00, a kończymy przed 22:00. Oczywiście młodzież może korzystać z aktywności do późniejszych godzin. Natomiast wycieczki zimowe planowane są wyłącznie z Zamku Czocha i Zamku Moszna. Z tych lokalizacji najczęściej jeździmy oglądać blisko położone atrakcje i miasta: Jelenią Górę czy Opole. Dlaczego? Gdyż zimowe wyjazdy dla dzieci do zamków są już nie lada atrakcją. Młodzież czy dzieci jeżdżące już dłużej do Czterech Światów zazwyczaj wybiera pozostanie w zamku – zajęcia na zimowisku są naprawdę top!
 • Dla jakich województw są organizowane zimowiska tematyczne?
  Zimowiska tematyczne 2024 organizowane są w terminach ferii wszystkich województw. Czyli przed nami aż sześć tygodni zimowej przygody. A dodatkowo organizujemy również transport na nasze zimowe przygody tematyczne z większych polskich miast, by rodzice mogli pożegnać swoje pociechy już na dworcu i również rozpocząć swój zimowy wypoczynek. Proponujemy transport m.in. z Warszawy, Katowic, Gdańska, Szczecina, Poznania itd. Szczegóły zawsze znajdują się w ofercie handlowej dla danego programu.
 • Czy proponujemy oferty zimowe dla grup?
  Tak, oczywiście. Warunek? Że w grupie znajdą się dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat. Nasze zimowe kolonie są często wybierane jako zimowe obozy sportowe czy zimowe obozy naukowe. Dlaczego? Program Świat Tropicieli czy Świat Rekrutów zawiera w sobie mnóstwo sportowych elementów: fechtunek, łucznictwo, podchody, zimowe sporty i gry: sanki, łyżwy itp. – wszystko w zależności od lokalizacji. Natomiast naukowo rozwijamy się bardzo, zwłaszcza w kompetencjach kluczowych… Wielkie słowa, ale chodzi o umiejętność czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia czy umiejętność budowania związków przyczynowo skutkowych – takie rzeczy przede wszystkim na Sanguinach. I choć grupy uczniów bywają u nas rzadko, to na spokojnie mogą dołączyć do zabawy. Do Czterech Światów na zimową przygodę bardzo często przybywa się indywidualnie lub rzeczywiście w grupach, ale w grupach znajomych i przyjaciół, którzy poznali się na wcześniejszych koloniach czy zimowiskach.
 • Jak najlepiej przygotować dziecko do wyjazdu na zimowy obóz?
  Należy zawsze pamiętać, że wyjazd dziecka na zimowisko, to wspólna decyzja dziecka i rodziców! Jeśli już dojdziecie do wniosku, że chcecie wyjechać (tak, tak – rodzice przeżywają może nawet bardziej wyjazd dziecka, niż same dzieci. Szczególnie przy pierwszych wyjazdach), to przeglądnijcie najważniejsze dokumenty. Znajdują się one w Strefie Rodzica na stronie internetowej. Dla dziecka ważny będzie Regulamin, gdyż do jego zapisów będzie trzeba się stosować w czasie zimowiska. Dla rodziców Ogólne Warunki – zbiór zapisów, jak dokonać prawidłowej rezerwacji i podpisać umowę. Dokumentem ważnym i dla dziecka, i rodzica, będzie Oferta – tam znajdziecie informacje, jakie zajęcia i imprezy będą odbywać się podczas tematycznych ferii, gdzie uczestnicy będą mieszkać itd. Przed pierwszym wyjazdem na zimowisko do Czterech Światów koniecznie przeczytaj Przewodnik dla Rodziców – tam znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących Cię/Was pytań. Zawsze w razie jakichkolwiek wątpliwości można skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, pisząc maila na kontakt@czteryswiaty.pl, dzwoniąc +48 504 540 004