Cztery Światy Hugona Yorcka

Zimowiska 2024

Zimowiska 2024 – poznaj ofertę Hugona Yorcka na wyjątkowe ferie zimowe

Zimą otwieramy portale do Czterech Światów Hugona Yorcka. Czarodziejski Świat zachwyci nie tylko fanów Harry’ego, ale również poszukiwaczy magicznych zwierząt i potężnych zaklęć. Leśne, zimowe eskapady czekają na dzielnych Tropicieli i Zwiadowców – Tajemniczy Świat Tropicieli kolejny raz zagości zimą w Pałacu Witaszyce! Tam również mogą wybrać się Rekruci Kosmicznego Świata, by poznać moc zimnych ogni. Krasiczyn i Baranów to zamki, które przeniosą Was do Intrygującego Świata Sanguinów – pasjonatów kryminałów i grozy. Akademia Arcymistrzów przygotowała pakiet programów mistrzowskich dla stałych uczestników w każdym terminie ferii zimowych 2024. Zamek Czocha: Czarodzieje Master, Zamek Kliczków: Tropiciele Master, Zamek w Krasiczynie: Sanguini Master, Pałac Witaszyce: Rekruci Master!

Ferie Zimowe 2024 – Cztery Światy Hugona Yorcka – oferty specjalne

Zimowiska 2024 to również szeroki wachlarz ofert specjalnych i nowości! Jeden: na dworze księcia Bruno, czyli „Księżniczki i Rycerze” w Zamku Moszna – dla najmłodszych, uwielbiających czytać, oglądać bajki i baśnie oraz wtapiać się w głównych bohaterów opowieści i legend; dwa: „Sekret Zamkowej Krypty” w Zamku w Krasiczynie – dla tych, którym poruszanie się w całkowitej ciemności jest niestraszne, dla odkrywców tajemnic i poszukiwaczy przygód i trzy: „Smocza Straż” w Zamku Kliczków – dodatkowy fechtunek i łucznictwo oraz poznawanie wszelkich tajników smoków, pradawnych mitycznych stworzeń. A dla stałych bywalców w Czterech Światach? Przygotowaliśmy coś extra. Program specjalny „Chill and Bounce” – nocne eskapady, gry logiczne, strategiczne, fabułki, przebieranki i planszówki. Szczegóły? Wiadomo, w ofercie ferii 2024!

Zimowiska 2024 – topowe propozycje dla nowych mieszkańców Czterech Światów

Ważne informacje dla wszystkich chcących zamieszkać w naszej wyjątkowej krainie – Czterech Światach! Zimowiska 2024 to doskonały moment na dołączenie do czteroświatowej rodziny. Co najchętniej wybierają rodzice i dzieci na pierwszą zimową przygodę? Co poleca Hugo Yorck? Świat Czarodziejów Junior – zabawa realizowana niemal na każdym zamku oraz w Pałacu Witaszyce: siedem dni pełnych magicznych wrażeń z doskonałym epizodem fabularnym – w każdej lokalizacji innym. Warsztaty integracyjne i adaptacyjne dla młodszych i pierwszorocznych uczestników. Tropiciele Junior – ciekawy temat dla aktywnych i sportowców: fechtunek, łucznictwo, walka o Totemy – ten program w Zamku Kliczków. Dla starszych polecamy Świat Sanguinów, czyli naszych odkrywców tajemnic, a dla lubiących fantastyczne klimaty Gwiezdnych Wojen, Diuny czy Star Treka – tygodniowy pobyt w Pałacu Umysłu w Witaszycach. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z pełną ofertą zimowych przygód!

Jesteś gotowy na przygodę?

Świat Czarodziejów – topowy program dla fanów Harry’ego Pottera!

Co wyróżnia

Nasze zimowiska 2024?

Czy zwiedzałeś kiedyś zamek?

Zamki, pałace, twierdze krzyżackie… Niektórzy je zwiedzają – my prowadzimy w nich mnóstwo ciekawych warsztatów, a imprezy odbywają się we wspaniałych salach lub na wielkich zamkowych dziedzińcach. Zamkowe komnaty są idealne do zamieszkania na zimowe wieczory! A pałacowe piwnice i poddasza kryją w sobie niejedną tajemnicę. Z nami może uda Ci się odkryć jedną z nich. Spędź zimowisko 2024 w najbardziej popularnych zamkach i pałacach w Polsce! Iście królewska atmosfera gwarantuje niezapomniane ferie zimowe.

Lubisz fantastyczne światy?

W ofercie zimowiska 2024 znajduje się wszystko, czego nawet najbardziej wymagający fani fantasy potrzebują. Z nami możesz przenieść się do swojego ulubionego świata. Świata Czarodziejów dla fanów Harry’ego, gdzie otrzymasz herb swojego domu, różdżkę i weźmiesz udział w zajęciach inspirowanych Szkołą Magii i Czarodziejstwa. Świat Tropicieli, który zimą staje się jeszcze bardziej tajemniczy. Tropienie zwierząt, fechtunek, łucznictwo… Świat Sanguinów dla miłośników Sherlocka i wszelkich intryg i zagadek oraz kosmiczna przygoda w Świecie Star Wars w Pałacu Witaszyce.

Zaangażowana kadra z pasją!

Malownicze lokalizacje, przepiękne krajobrazy, dobre programy, zajęcia, artefakty… Wszystko super. Ale najważniejsi są przecież ludzie! Nasi wychowawcy, animatorzy i kierownicy to osoby z pasją i zainteresowaniami. Są zaangażowani, pomocni, a przede wszystkim otwarci i podejmujący nowe wyzwania. Z nimi na pewno nie będziesz się nudzić. Wieczorne pogawędki, planszówki czy nocne eskapady dla starszych… Gry sportowe, tańce, nowoczesne technologie, jeśli potrzeba, opieka nad magicznymi stworzeniami, instruktorzy laser paintball, iluzjoniści czy zapaleni kucharze. Poznaj nas wszystkich!

I pogoda nie zepsuje nam planów!

Pałacowe parki i zamkowe błonia świetnie nadają się na śnieżne bitwy, wznoszenie śniegowych budowli oraz wyścigi na sankach. Ale co tu robić, jak śniegu nie ma… Zamki mają to do siebie, że nawet jeśli dziesiąty raz w nim mieszkasz, zwiedzasz, to zawsze znajdzie się jakaś ukryta komnata tajemnic, w której możesz pograć, dowiadywać się o starożytnych Runach czy ćwiczyć w magicznej sztuce zaklęć. Dla nas pogoda jest zawsze! Mnóstwo zajęć, gier, imprez, artefaktów i rekwizytów… Czas wypełniony jest tak, że trudno wrócić jest do domu.

Każdy lubi mieć wybór!

Na naszych zimowiskach nie tylko programy, ale i zajęcia dostosowujemy do zainteresowań naszych czarodziejów, tropicieli, Sanguinów, rekrutów, poszukiwaczy sekretu zamkowej krypty, rycerzy, księżniczek czy wreszcie Smoczej Straży. Często zdarza się, że prowadzonych jest kilka warsztatów jednocześnie tak, by każdy mógł wybrać coś, co interesuje go najbardziej. Dla sportowców – sport, dla moli książkowych – zajęcia z mitologii, krystalografii czy fantastycznych zwierząt. I PS4 znajdzie się w jednym ze światów…

Bezpiecznie z radością!

Najważniejsze? Bezpieczeństwo! Dbamy o swoich uczestników, szczególnie tych najmłodszych. Zawsze jesteśmy pomocni i aktywnie wsłuchujemy się we wszystko, co opowiadają nasi wychowankowie. Dodatkowo dbamy o bezpieczeństwo higieniczno-sanitarne. Posiadamy bardzo dobrze wyposażone apteczki, kursy pierwszej pomocy, a nad zdrowiem każdego uczestnika czuwa lekarz. Warto wspomnieć, że zakwaterowanie uczestników odbywa się w specjalnych, naszych strefach, a każda lokalizacja posiada całodobową recepcję oraz ochronę.

Zimowiska 2024

Dołącz do zimowej przygody

Brakujące ogniwo

Najczęściej Zadawane Pytania

 • Ferie w zamku, ferie w pałacu – od jakiego wieku?
  Na ferie 2024 do zamku / pałacu przyjmujemy dzieci już w wieku 7 lat. Podstawowym warunkiem jest to, by dziecko było samodzielne – samodzielnie spożywało posiłki, ubierało się i dbało o higienę osobistą. Ważne jest również, by potrafiło poprosić o pomoc w każdej sytuacji swojego wychowawcę lub kierownika wypoczynku. Jeśli po raz pierwszy wysyłają Państwo dziecko na zimowisko, prosimy o zapoznanie się ze strefą Rodzica, a szczególnie z Przewodnikiem dla Rodziców.
 • Ile trwa zimowisko?
  Nasze zimowiska trwają zawsze siedem dni. Rozpoczynają się w niedzielę obiadem, a kończą w sobotę tuż po śniadaniu. Czas jest starannie wypełniony zajęciami oraz imprezami wieczornymi.
 • Zimowiska 2024 – kiedy najlepiej zapisać dziecko?
  Oferta ferii zimowych dostępna jest już od drugiej połowy września poprzedniego roku. Jeśli zależy Państwu na konkretnych: terminie, lokalizacji, programie, to najlepiej zarezerwować miejsce właśnie we wrześniu lub październiku. Wystarczy wybrać na stronie panel rezerwacji, wypełnić w trzech krokach formularz, jeszcze niezobowiązujący i poczekać, aż skontaktuje się z Państwem specjalista z Biura Obsługi Klienta, który doprowadzi Państwa do końca procedury rezerwacji miejsca.
 • Jaki jest koszt zimowiska w zamku / pałacu?
  Pakiet zimowiska 2024 obejmuje: 7-dniowy pobyt w zamku lub pałacu, pełny program imprezy, odzież tematyczną (szatę, tunikę, pelerynę), koszulkę, zeszyt, długopis, herb, świadectwo oraz wytwory uczestników w czasie zajęć, np. eliksiry i kosztuje od 1800,00 zł. Cena uzależniona jest od lokalizacji. Dodatkowo organizator świadczy usługę transportu, specjalnych diet czy zajęć i wycieczek fakultatywnych. Szczegóły znajdują się w ofertach handlowych odpowiednich dla programu.
 • Czy jest organizowany transport?
  Tak. Organizator świadczy usługę transportu z większych polskich miast, jak np. Warszawa, Katowice, Poznań, Szczecin, Wrocław, Gdańsk czy Kraków. Transport ma najczęściej charakter kolejowo- autokarowy lub wyłącznie autokarowy. Cena transportu w obie strony to maksymalnie koszt do 300,00 zł, jest ona uzależniona od trasy. Szczegóły znajdą Państwo w ofercie handlowej dla wybranego programu.
 • Jak wybrać odpowiednie zimowisko dla mojego dziecka?
  Ferie zimowe, czyli dwutygodniowy okres przerwy od szkolnej nauki, powinny być dobrze zaplanowane, bo stanowią doskonały moment na szybką regenerację. Nie tylko sił fizycznych, ale przede wszystkim psychiczne oderwanie się od codziennych problemów. Jeśli już zdecydujecie, w sensie Ty i Twoje dziecko, że pobyt w zamku lub pałacu to coś extra, to pora wybrać program. Nasze zimowiska to cały wachlarz programów – od fanów Harry’ego Pottera, przez Tolkiena, Zwiadowców, Drużynę, Star Wars, Sherlocka Holmesa, po Indiana Jonesa, Szczerbatka czy księżniczki Disney’a. Najważniejsze, by dziecko wybrało świat, w którym czuje się najlepiej. Lokalizacja ma już mniejsze znaczenie. Proponujemy zapoznać się z naszą stroną internetową, pozaglądać w różne zakamarki, pooglądać zdjęcia. Zawsze można zasięgnąć porady w naszym Biurze Obsługi Klienta.
 • Czy dzieci mogą wziąć telefony komórkowe?
  Tak. Uczestnicy naszych ferii zimowych i wakacji mogą wziąć ze sobą telefony, niemniej korzystanie z nich odbywa się na ściśle określonych zasadach. Mianowicie, w pierwszym dniu zimowiska telefony deponowane są u kierownika bądź wychowawcy i wydawane dzieciom wyłącznie na czas ciszy poobiedniej, czyli mniej więcej w godzinach 14:20 – 15:30. W czasie każdej zimowej przygody uczestnicy: czarodzieje, tropiciele, Sanguini, odkrywcy tajemnic itp. mają specjalne zajęcia / warsztaty, w czasie których mogą mieć ze sobą telefon i wykonać pamiątkowe fotografie z kolegami, przyjaciółmi na terenie pałacu czy zamku. Dodatkowo rodzice mogą kontaktować się z kierownikiem wypoczynku, Biurem Obsługi Klienta czy w jakichś specjalnych nieprzewidzianych zdarzeniach kontaktować się na tzw. czerwony telefon Czterech Światów.
 • W jakich terminach są ferie zimowe 2024?
  Oto nasze terminy zimowisk:
  • 14.01 (niedziela) – 20.01.2024 (sobota) ferie w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim.
  • 21.01 (niedziela) – 27.01.2024 (sobota) ferie w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim oraz podlaskim i warmińsko-mazurskim.
  • 28.01 (niedziela) – 03.02.2024 (sobota) ferie w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim oraz lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim.
  • 04.02 (niedziela) – 10.02.2024 (sobota) ferie w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim.
  • 11.02 (niedziela) – 17.02.2024 (sobota) ferie w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, a także świętokrzyskim i wielkopolskim.
  • 18.02 (niedziela) – 24.02.2024 (sobota) ferie w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, a także świętokrzyskim i wielkopolskim.
  Jakie lokalizacje i programy są dostępne w Twoim terminie ferii zimowych, sprawdź w generatorze przygody.